Sipariş İptali ve Ürün İade


Siparişimi iptal edebilir miyim?

 • Sitemizden yapmış olduğunuz ürün siparişini kargaoya verilinceye kadar dilediğiniz zaman iptal edebilrsiniz. Bunun için sayfamıza giriş yapıp hesabınız altında bulunan siparişler kısmından iptal etmeniz yeterlidir.
 • Siparişiniz size gönderildiğinde ise iade işlemlerini aşağıdaki şekilde yine kolaylıkla yapabilrsinz.

 Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, iade şartlarınız nedir?

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde gumusvetaki.com müşteri hizmetlerine sayfamızın en üstünde yer alan bize ulaşın linkini tıklayarak veya (0272 213 41 17) numaralı telefonu arayarak aşağıdaki koşullar dahilinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3.Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır: Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda satıcının kontrolü dışında belirlenen ürünler, Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kişiselleştirilmiş ürünlerdir.

Yalnızca hediye ürünü iade edebilir miyim?

 • Sitemizde herhangi bir ürünle birlikte bedava ürün olarak satılan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün İade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Bu sebeple  her iki ürün için de iade talebinizin olması gerekmektedir. Gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size geri iade edilecektir.
 • *İade işlemi için göndereceğiniz ürünlerde eğer hediye ürününüz de varsa iade sırasında ana ürün ile birlikte hediye ürünü de bize göndermelisiniz.

Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum hangi işlemleri yapmalıyım?

1.     Lütfen iade işlemi için, ürünü gumusvetaki.com’a göndermeden bize ulaşın linkin tıklayarak veya 850 09 90 numaralı telefondan iletişime geçiniz ve iade kaydı oluşturun.

2.     İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

3.     Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

4.     "Sipariş Takip" sayfasına gidin. Sipariş sayfasının sağ tarafından bulunan “İade ve Diğer İşlemler” butonuna basın.

5.     İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü  seçerek  İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürünü İade Etmek İstiyorum” formunu  doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum" u işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın

6.    Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.

7.  "Kaydet ve Bitir" butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturulmuş olacaksınız.  Ekranda çıkan  " Kargo Gönderi Kodu"nu kullanarak belirtilen tarihe kadar ambalajı zarar görmemiş, varsa hediye ürünü,  kullanılmamış ve faturası ile birlikte ürününüzü bize gönderin.

Ürünü iade ederken kargo ücreti ya da başka ücret öder miyim?

 • Hayır ödemezsiniz. İade işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile ürünü gönderirseniz “kargo ücreti” ödemezsiniz. Bu doğrultuda, e-posta adresinize gönderilecek olan, “kargo gönderi kodu”nu kullanarak anlaşmalı olduğumuz Kargo ile gönderebilirsiniz.

Kargo firmasına nasıl ulaşabilirim? Hangi kargo ile göndermeliyim?

 • İadelerinizi siparişinizi aldığınız anlaşmalı kargo firması ile göndermelisiniz. Bunun için kargo firmasından kurye talep edebilir veya en yakın kargo şubesine kendiniz de teslim edebilirsiniz.

Ürünümü iade ettikten sonraki süreci nasıl takip edebilirim?

 • Ürününüz gumusvetaki.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.
 • İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
 • İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumunu, hesabınızdan takip edebilirsiniz.
 • (*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmeli ve “iade faturasıdır” ibaresi eklenmelidir.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman geri alabilirim?

 • Gönderdiğiniz ürün/ürünler, gumusvetaki.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
 • Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.
 • Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.
 • Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
 • Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.
 • Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.
 • İade işlemi gümüşvetakı tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.
 • Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza GümüşveTakı tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.
 • İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bankaların  para iadesini hesabınıza yansıtma süreleri bankanıza göre değişiklik gösterebilir.
 • Lütfen dekontun size ulaşmasından itibaren bankanıza ait minimum süreyi kontrol ediniz. Bu süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

Hediye Çeki Kullanılan Siparişler

 • İade/İptal işlemi yapılan ürün/ürünlerde kullandığınız hediye çeki bedeli, üyelik sayfanıza ayrıca bir çek olarak yeniden tanımlanır.

gumusvetaki.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır