Teslimat


Siparişim ne zaman teslim edilir?

 • Normal şartlar altında, hafta içi saat 15:00’e kadar onaylanan siparişleriniz eğer büyültme veya küçültme ya da sizin talebiniz doğrultusunda isim yazma gibi işlem gerektirmiyorsa hemen o gün kargoya verilir.
 • İşlem gerektiren ürünler ise yapılan işlem nedeniyle, kargo saatine yetişirse aynı gün kargoya verilir, yetişmemesi durumunda en geç ertesi gün kargoya verilmektedir.
 • Stok tedarik gerektiren ürünlerde kargoya verilme süresi 2-3 işgünü sürebilmektedir.
 • Kargo teslimatları ise kargoya verildikten sonra mesafenin uzunluğuna göre 24 saat içinde teslim edilebildiği gibi uzak mesafelerde ya da kargo firmasının haftanın belirli günlerinde teslimat yaptığı yerlere 48 saat ya da daha fazla sürebilmektedir.
 • Kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Tedarik Sürecinde ne anlama gelmektedir?

 • Gümüş ve Takı internet sitesinde satmış olduğu ürünlerin stoklarını bünyesinde bulundurmaktadır. Bu yüzden siparişleriniz hemen faturası kesilerek kargoya verilir. Ancak üründe talep ettiğiniz işlem ya da sistemden kaynaklanan hatalar nedeniyle düşük olasılık da olsa stok problemi yaşanabilmektedir. Bu ürünleri tedarik edip göndermekteyiz. Bu gibi durumlarda siparişiniz tedarik sürecinde görünmektedir.

Bulunduğum yere yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl alırım?

 • Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.
 • Kargo firmalarının teslimat yaptığı İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz; yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlarım?

 • Gumusvetaki.com’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize ve cep telefonunuza SMS olarak siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca “Hesabım” sayfasındaki “Siparişlerim” ve “Posta Kutusu”/Bilgilendirme Mesajları” başlıkları altından bu bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

Faturam koli dışında görünür mü?

 • Mali zorunluluklar nedeniyle her türlü ürünün faturası okunaklı bir biçimde kolinin dış yüzeyinde, içinde yer alan ürünleri belirtecek şekilde sergilenir.

Faturam bana siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?

 • Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Gumusvetaki.com’dan verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.

Sistemde doğru adres vermeme rağmen kargom yanlış adrese gidiyor ne yapmalıyım?

 • Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği gumusvetaki.com’a bağlı bir seçim değildir.
 • Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, bize e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.

Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

 • Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kargo teslimat adresinde değişiklik yapabilir miyim??

 • Teslimat adresi değişikliğini, siparişinizin tamamı tedarik sürecindeyken bize e-postayla bildirebilirsiniz. Ancak siparişiniz kargoya verildiyse önceden belirlediğiniz teslimat adresi kargo firmasına online olarak aktarıldığı için teslimat adresiniz değiştirilmeyecektir.
 • Kargo firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Siparişim hasarlı geldi. Ne yapmalıyım?

 • Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya hazırlanırken mutlaka kontrolden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmen hasar görmüşse
 • Böyle bir durumda süreç şöyle işler:
  • Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.
  • Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.
  • Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın.
  • “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
  • Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.
  • Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü gumusvetaki.com’a gönderdiğinizde* ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.
  • Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firmasıyla geri gönderin.

Aldığım ürünle birlikte sunulan hediye paketten çıkmadı. Ne yapmalıyım?

Bizimle iletişime geçerek sorunu iletirseniz sorun kısa sürede çözülür.

gumusvetaki.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır