Sıkça Sorulan Sorular

Ürünler kaç günde elime ulaşır? ve Teslimat Süreci Nasıldır?

Siparişim ne zaman teslim edilir?

 • Normal şartlar altında, hafta içi saat 15:00’e kadar onaylanan siparişleriniz eğer büyültme veya küçültme ya da sizin talebiniz doğrultusunda isim yazma gibi işlem gerektirmiyorsa hemen o gün kargoya verilir.
 • İşlem gerektiren ürünler ise yapılan işlem nedeniyle, kargo saatine yetişirse aynı gün kargoya verilir, yetişmemesi durumunda en geç ertesi gün kargoya verilmektedir.
 • Stok tedarik gerektiren ürünlerde kargoya verilme süresi 2-3 işgünü sürebilmektedir.
 • Kargo teslimatları ise kargoya verildikten sonra mesafenin uzunluğuna göre 24 saat içinde teslim edilebildiği gibi uzak mesafelerde ya da kargo firmasının haftanın belirli günlerinde teslimat yaptığı yerlere 48 saat ya da daha fazla sürebilmektedir.
 • Kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Tedarik Sürecinde ne anlama gelmektedir?

 • Gümüş ve Takı internet sitesinde satmış olduğu ürünlerin stoklarını bünyesinde bulundurmaktadır. Bu yüzden siparişleriniz hemen faturası kesilerek kargoya verilir. Ancak üründe talep ettiğiniz işlem ya da sistemden kaynaklanan hatalar nedeniyle düşük olasılık da olsa stok problemi yaşanabilmektedir. Bu ürünleri tedarik edip göndermekteyiz. Bu gibi durumlarda siparişiniz tedarik sürecinde görünmektedir.

Bulunduğum yere yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl alırım?

 • Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.
 • Kargo firmalarının teslimat yaptığı İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz; yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlarım?

 • Gumusvetaki.com’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize ve cep telefonunuza SMS olarak siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca “Hesabım” sayfasındaki “Siparişlerim” ve “Posta Kutusu”/Bilgilendirme Mesajları” başlıkları altından bu bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

Faturam koli dışında görünür mü?

 • Mali zorunluluklar nedeniyle her türlü ürünün faturası okunaklı bir biçimde kolinin dış yüzeyinde, içinde yer alan ürünleri belirtecek şekilde sergilenir.

Faturam bana siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?

 • Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Gumusvetaki.com’dan verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.

Sistemde doğru adres vermeme rağmen kargom yanlış adrese gidiyor ne yapmalıyım?

 • Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği gumusvetaki.com’a bağlı bir seçim değildir.
 • Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, bize e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.

Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

 • Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kargo teslimat adresinde değişiklik yapabilir miyim??

 • Teslimat adresi değişikliğini, siparişinizin tamamı tedarik sürecindeyken bize e-postayla bildirebilirsiniz. Ancak siparişiniz kargoya verildiyse önceden belirlediğiniz teslimat adresi kargo firmasına online olarak aktarıldığı için teslimat adresiniz değiştirilmeyecektir.
 • Kargo firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Siparişim hasarlı geldi. Ne yapmalıyım?

 • Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya hazırlanırken mutlaka kontrolden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmen hasar görmüşse
 • Böyle bir durumda süreç şöyle işler:
  • Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.
  • Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.
  • Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın.
  • “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
  • Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.
  • Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü gumusvetaki.com’a gönderdiğinizde* ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.
  • Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firmasıyla geri gönderin.

Aldığım ürünle birlikte sunulan hediye paketten çıkmadı. Ne yapmalıyım?

Bizimle iletişime geçerek sorunu iletirseniz sorun 

Güvenli Ödeme ve Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Güvenli Ödeme

Kredi kartı ile alışveriş yapmak güvenli mi?

gumusvetaki.com, internet sitesi kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SSL Güvenlik Sertifikası, ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kart güvenlik kontrolü ne demek ve gerekli mi?

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biri. Bu nedenle kredi kartıyla yaptığınız alışverişler sırasında bazen bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Böyle bir durumda bankanız, kayıtlı bilgilerinizden size ulaşır ve telefonda sipariş teyidi alır. Bunun için, bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz. Unutmayın! Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranıza ulaşılamazsa siparişiniz iptal edilebilir. Gumusvetaki.com’a üye olurken verdiğiniz telefon numarasının doğruluğundan emin olmalısınız. Çünkü siparişinizle ilgili her türlü bilgilendirme için e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanılır.

3D Secure nedir?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

3D Secure neden güvenlidir?

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

3D Secure gumusvetaki.com’da nasıl çalışır?

 • gumusvetaki.com’dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Güvenliğiniz için, işleminizi “Şifreyle Onayla (3D Secure)” ile gerçekleştirmenizi öneririz.
 • Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı GSM bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir.
 • İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, HSBC, Finansbank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde “Şifreyle Onayla (3D Secure)” seçeneği sipariş onay sayfasında görünür.
 • 3D Secure’la gerçekleştireceğiniz işlemlerde “Sipariş Onayla” sayfasının ortasında açılan ekran, bankanızın ekranıdır. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır.
 • Kredi kartınızın 3D tanımını önceden yapmadıysanız, ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşir ve kartınız 3D işleme hazır hale gelir.
 • “Şifreyle Onayla (3D Secure)” butonuna tıkladınız. Eğer hiçbir şifre sorulmadan işleminiz gerçekleşirse; kredi kartınız henüz 3D uyumlu değil demektir. Ama bu durumda yapacağınız işlem de 3D özelliğine sahip olacaktır.
 • 3D Secure’la onaylamada ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsanız, diğer “Sipariş Onayla” butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan GSM numaranıza SMS’le gönderilir. Böylece, kredi kartınızın yetkisiz kişilerce kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz.
 • 3D Secure’la gerçekleştirdiğiniz siparişlerde işlemi şifrenizle onayladığınız için, siparişiniz güvenlik sürecinde beklemez ve en kısa sürede adresinize teslim edilir.

3D Secure şifresini nasıl tanımlayabilirim?

 • Güvenliğiniz için 3D Secure uyumlu bir kredi kartı kullanmanızı öneririz. 3D Secure sistemine uyumlu kredi kartınızla yapacağınız ilk işlemde, onaylama sayfasında sistem sizi banka şifre tanımlama sayfasına aktarır. Bu sayfadan şifrenizi tanımladıktan sonra 3D Secure’la internet üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri nelerdir?

Alışverişim tamamladım, ne şekilde ödeyebilirim?

 • Sitemizden vereceğiniz siparişleri kredi kartınızı ya da banka kartınızı kullanarak peşin ya da taksitle ödeyebilir puan kazanabilir ya da puanlarınızı kullanabilirsiniz; dilerseniz ödemenizi havale/EFT ile yaparak ödeyebilirsiniz veya vereceğiniz siparişlerde kapıda nakit ödemeyi de tercih edebilir; Türkiye’nin neresinde olursanız olun, evinizin rahatlığında alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. 

Peşin fiyatına taksitle alışveriş yapabilir miyim?

 • gumusvetaki.com’dan yapacağınız alışverişlerde kredi kartına taksitlendirme işlemleri aşağıdaki şekilde olacaktır.
 • Taksit sınırlaması olan ürünlerde 4 taksite kadar işlem yapılmakta taksit sınırlaması olmayan ürünlerde 9 taksit yapılabilmektedir.
 • Peşin fiyatına taksit uygulaması olan bir kredi kartıyla sitemizden alışveriş yaptığınızda; toplam alışveriş tutarınızı kampanyamızın taksit miktarına böler ve her ay vade farkı olmadan aylık taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Güncel banka kampanyalarını öğrenmek için ürün inceleme sayfasındaki taksit seçeneklerini tıklamanız yeterli. 
 •  Alışveriş adımları:
  1. Peşin fiyatına taksitli sipariş verebilmek için öncelikle alacağınız ürün ya da ürünleri sepetinize ekleyin ve teslimat/fatura adres bilgilerini doldurarak ödeme ekranına gelin.
  2. Ödeme ekranında peşin fiyatına taksit uyguladığımız bankanın kredi kartı bilgilerini doldurduktan sonra “Devam” butonuna tıklayıp sipariş onay ekranına geçin.
  3. Ekrandaki taksit seçeneklerinden (kampanyada geçerli olan aylardan) sadece birini işaretleyerek siparişinizi onaylayın. Bu işlemin ardından size gönderilecek sipariş bilgisi içeren e-postadan ve sitemizdeki “Hesabım” sayfasından siparişinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Sepete eklediğiniz tüm ürünlerde “Bu ürün peşin fiyatına (X) taksit” ibaresi olmalıdır. Aksi takdirde, ibarenin yer almadığı ürüne uygulanan vade farkı ekrandaki taksitlendirme seçeneklerinde görünür. Böyle bir durumda, peşin fiyatına taksit uygulanmayan ürünü sepetinizden çıkarabilir ve siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Hangi kartlarla taksitli alışveriş yapabilirim?

 • Sitemizden yapacağınız peşin alışverişlerde tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilirsiniz. Taksitle yapacağınız alışverişlerde ise aşağıdaki kredi kartları geçerlidir:

o    Yapı Kredi Bankası: Worldcard

o    İş Bankası: Maximum Kart

o    Garanti Bankası: Bonus Card, Shop & Miles Card

o    Deniz Bank: Bonus Card

o    Finans Bank: CardFinans

o    Akbank: Axess Kredi Kartı

o    HSBC: Advantage Card

Siparişlerimi Havale/EFT ile ödeyebilir miyim?

 • Sitemize üye olmadan alışveriş yapabileceğiniz gibi üye olduktan sonra da gönlünüzce alışveriş yapabilir; ödemesini de dilerseniz havale/EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Üye olarak yapacağınız alışverişlerinizde üyelik avantajlarını kullanabilirsiniz. Sitemize ücretsiz üye olmak için ana sayfamızdaki “Yeni Üye” butonuna tıklamanız yeterli! Veya facebook hesabınızdan bağlanabilirsiniz. 
 • Üyelik formunu doldurduktan sonra:
 1. Beğendiğiniz ürünü alışveriş sepetinize ekleyin. “Alışverişe Dön” linkine tıklayarak satın alma aşamasına gelmeden alışverişe devam edebilirsiniz.
 2. İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra “Alışverişi Tamamla” butonuna tıklayarak “Sepetim” ekranına gelirsiniz. Burada “Devam Et” butonuna tıklayıp bir sonraki ekrana geçin.
 3. Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra ödeme ekranına geçin.
 4. Ödeme ekranında kredi kartı seçeneğinin yanındaki “Havale/EFT” butonuna tıklayın ve açılan ekranda size sunulan bankalardan birini seçip hesap numarasını bir yere not edin.
 5. Banka havale bilgilerini doldurduktan sonra “Devam Et” butonuyla sipariş onay ekranına geçin.
 6. Sipariş onay ekranında, ürün sayfasında havale indirimi ile belirtilen fiyat üzerinden ödeyeceğiniz yeni tutarı göreceksiniz. Bu tutarı bir yere not edip, ürün bilgilerinizi kontrol edin.
 7. Ekranın en altındaki “Siparişi Onayla” butonuna sadece bir defa tıklayıp işlemi onaylayın.
 8. Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir; bu numarayı bankaya havale/EFT yaparken dekontun açıklama kısmına yazmayı unutmayın.
 9. Havale işleminizi ATM’lerden de yapabilirsiniz; ama ATM aracılığıyla yapılan ödemelerde sipariş numarası, isim vb açıklamalar yazılamadığı için sipariş onayında sorun yaşanır. Bu tip sorunlar yaşanmadan, siparişinizin kısa sürede onaylanması için ödeme bilgilerinizi bize e-posta ile göndermenizi öneririz.
 • Banka hesap numaralarımıza yapılan EFT işlemleri, bankaya ve ödeme yapılan saate göre değişkenlik gösterebilir. Öğleden sonra yapılan EFT’ler bir sonraki gün işleme alınır.
 • Havale/EFT işleminiz onaylandığı size bir e-posta mesajıyla bildirilir, bu mesajı aldığınızda siparişiniz hazırlanma aşamasına geçmiş demektir. Ana sayfamızın sağ üst köşesindeki “Sipariş Takibi” sekmesinden verdiğiniz siparişinizle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Hangi hesaba Havale/EFT yapacağım?

Aşağıdaki hesaplardan dilediğiniz birine yapabilirsiniz. Yaptığınız havaleyi buraya tıklayarak bildiriniz.

YAPI KREDİ BANKASI: 
AFYON KOCATEPE ŞUBE 
ŞUBE KODU:998 
HESAP ADI: Gülay TOPAL

HESAP NUMARASI: 80532652

IBAN NUMARASI: TR08 0006 7010 0000 0080 5326 52

 

İŞ BANKASI: 

AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ 
ŞUBE KODU: 4000 

HESAP ADI: Gülay TOPAL
HESAP NUMARASI: 1175078 
IBAN NUMARASI: TR02 0006 4000 0014 0001 1750 78 

 

GARANTİ BANKASI:
AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ 
ŞUBE KODU: 003

HESAP ADI: Gülay TOPAL
HESAP NUMARASI: 6297956
IBAN NUMARASI: TR21 0006 2000 0030 0006 2979 56

 PTT’den ödeme yapabilir miyim?

Gumusvetaki.com’dan yaptığınız alışverişlerde havale/EFT’nin yanı sıra PTT aracılığıyla da ödeme yapmanız mümkün. Ancak PTT’den yapılan ödemelerde sipariş numarası, isim vb açıklamalar yazılmadığı durumlarda  siparişin onaylanmasında sorunlar yaşanabiliyor. Siparişinizin kısa sürede onaylanması için PTT ödeme dekontunuzu, üzerine sipariş numaranızı da yazarak “Bize ulaşın” sayfasından e-postayla göndermenizi rica ediyoruz.

 Kapıda ödeme imkanı var mıdır?

Dilerseniz siparişlerinizi kapıda nakit ödeme seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz.

Sipariş İptali ve Ürün İade Süreci Nasıl İşlemekte?

Siparişimi iptal edebilir miyim?

 • Sitemizden yapmış olduğunuz ürün siparişini kargaoya verilinceye kadar dilediğiniz zaman iptal edebilrsiniz. Bunun için sayfamıza giriş yapıp hesabınız altında bulunan siparişler kısmından iptal etmeniz yeterlidir.
 • Siparişiniz size gönderildiğinde ise iade işlemlerini aşağıdaki şekilde yine kolaylıkla yapabilrsinz.

Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, iade şartlarınız nedir?

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde gumusvetaki.com müşteri hizmetlerine sayfamızın en üstünde yer alan bize ulaşın linkini tıklayarak veya (0272 213 41 17) numaralı telefonu arayarak aşağıdaki koşullar dahilinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3.Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır: Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda satıcının kontrolü dışında belirlenen ürünler, Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kişiselleştirilmiş ürünlerdir.

Yalnızca hediye ürünü iade edebilir miyim?

 • Sitemizde herhangi bir ürünle birlikte bedava ürün olarak satılan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün İade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Bu sebeple  her iki ürün için de iade talebinizin olması gerekmektedir. Gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size geri iade edilecektir.
 • *İade işlemi için göndereceğiniz ürünlerde eğer hediye ürününüz de varsa iade sırasında ana ürün ile birlikte hediye ürünü de bize göndermelisiniz.

Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum hangi işlemleri yapmalıyım?

1.     Lütfen iade işlemi için, ürünü gumusvetaki.com’a göndermeden bize ulaşın linkin tıklayarak veya 850 09 90 numaralı telefondan iletişime geçiniz ve iade kaydı oluşturun.

2.     İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

3.     Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

4.     "Sipariş Takip" sayfasına gidin. Sipariş sayfasının sağ tarafından bulunan “İade ve Diğer İşlemler” butonuna basın.

5.     İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü  seçerek  İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürünü İade Etmek İstiyorum” formunu  doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum" u işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın

6.    Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.

7.  "Kaydet ve Bitir" butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturulmuş olacaksınız.  Ekranda çıkan  " Kargo Gönderi Kodu"nu kullanarak belirtilen tarihe kadar ambalajı zarar görmemiş, varsa hediye ürünü,  kullanılmamış ve faturası ile birlikte ürününüzü bize gönderin.

Ürünü iade ederken kargo ücreti ya da başka ücret öder miyim?

 • Hayır ödemezsiniz. İade işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile ürünü gönderirseniz “kargo ücreti” ödemezsiniz. Bu doğrultuda, e-posta adresinize gönderilecek olan, “kargo gönderi kodu”nu kullanarak anlaşmalı olduğumuz Kargo ile gönderebilirsiniz.

Kargo firmasına nasıl ulaşabilirim? Hangi kargo ile göndermeliyim?

 • İadelerinizi siparişinizi aldığınız anlaşmalı kargo firması ile göndermelisiniz. Bunun için kargo firmasından kurye talep edebilir veya en yakın kargo şubesine kendiniz de teslim edebilirsiniz.

Ürünümü iade ettikten sonraki süreci nasıl takip edebilirim?

 • Ürününüz gumusvetaki.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.
 • İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
 • İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumunu, hesabınızdan takip edebilirsiniz.
 • (*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmeli ve “iade faturasıdır” ibaresi eklenmelidir.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman geri alabilirim?

 • Gönderdiğiniz ürün/ürünler, gumusvetaki.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
 • Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.
 • Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.
 • Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
 • Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.
 • Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.
 • İade işlemi gümüşvetakı tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.
 • Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza GümüşveTakı tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.
 • İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bankaların  para iadesini hesabınıza yansıtma süreleri bankanıza göre değişiklik gösterebilir.
 • Lütfen dekontun size ulaşmasından itibaren bankanıza ait minimum süreyi kontrol ediniz. Bu süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

Hediye Çeki Kullanılan Siparişler

 • İade/İptal işlemi yapılan ürün/ürünlerde kullandığınız hediye çeki bedeli, üyelik sayfanıza ayrıca bir çek olarak yeniden tanımlanır.

gumusvetaki.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır